Kaynak : http://www.pusulagazetesi.com.tr/gokgol-magarasi-objektifleri-boyle-yansidi-iste-odullu-fotograflar-77643-haberler.html
Tarih : 25 Nisan 2017 23:41:54

Gökgöl Mağarası objektifleri böyle yansıdı... İşte ödüllü fotoğraflar...
 
 
"Gökgöl Mağarası" temalı, Zonguldak'ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF 2017-52) onaylı ilk ulusal "Zonguldak Fotomaratonu", fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu.
 
20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılan "Gökgöl Mağarası" temalı, yarışmaya 132 kişi 429  katıldı.
Zonguldak ilinde bulunan, yakın zamanda yenileme ve bakımı yapılan 3 bin 350 metre uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun 10. mağarası olan, 350 milyon yaşında ve içerisinde aktif bir yeraltı deresi bulunan, 875 m gezi yoluna sahip Gökgöl Mağarası'nın tüm Türkiye'ye tanıtılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma sayesinde mağaranın yeni fotoğrafları Zonguldak arşivine kazandırıldı.
Ahu Erdoğan Akbaş (Fotoğrafçı), Ali Asgar Çakmakçı (Yrd. Doç. BEÜ GSF Dekan Yardımcısı), Hulki Muradi (AFIAP - Fotoğraf Sanatçısı ve OLBA Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Mustafa Ertekin (Fotoğrafçı) ve Ömer Serkan Bakır (Fotoğraf Sanatçısı - Fotoğraf Dergisi Editörü)'ünden oluşan seçici Kurul eserleri değerlendirerek açıkladı.
Yarışmada; Çınar Yüksel, Şeref Akçay, Can Zengin, Nuri Çoban, Sertaç Nurdan, Burak Orta, İbrahim Taşdemir ödül almaya hak kazandı. Çok sayıda sanatçının fotoğrafı ise sergileme hakkı kazandı.
İşte o fotoğraflar...